Dřevěná obracečka – klasický kuchyňský pomocník s nezaměnitelným stylem


Dřevěná obracečka je nenahraditelnou součástí kuchyně. Je to klasický pomocník, který je žádaný nejen pro svou praktičnost, ale také pro svůj nezaměnitelný styl. V tomto článku Vám popíšu historii obracečky, její největší výhody a možnosti použití.

Historie dřevěné obracečky

Dřevěná obracečka je jedním z nejstarších kuchyňských nástrojů na světě. První zmínky o této pomůcce sahají až do 8. století, kdy byla používána především v končinách Dálného Východu. Do Evropy se dostala až v 18. století, kde se rychle stala oblíbeným kuchyňským pomocníkem.

Dřevěná obracečka se vyrábí ze speciálního druhu dřeva, který je odolný vůči teplu a vlhkosti. Nejčastěji se používá javorové dřevo, ale také bukové, ořechové nebo akátové. Dnes už můžete najít obracečky různých tvarů a velikostí, které jsou vyrobeny z různých druhů dřeva.

Výhody dřevěné obracečky

Dřevěná obracečka má mnoho výhod oproti jiným druhům kuchyňských nožů a pomocníků. Jednou z největších výhod je, že se s ní nedají poškodit ani delikátní povrchy pánví a hrnců. Díky svému nezaměnitelnému stylu je dřevěná obracečka také velmi dekorativním prvkem vaší kuchyně.

A co je pro kuchaře nejdůležitější – dřevěná obracečka nezanechává na jídle nepříjemnou příměs kovu, který se uvolňuje z kovových nožů a nástrojů.

Použití dřevěné obracečky

Dřevěná obracečka má mnoho možností použití v kuchyni. Často se používá k obracení ryb, masových výrobků, zeleniny a dalších ingrediencí. Dále můžete s ní provádět různé kuchařské úkoly, jako například rozvádět těsto, otáčet lívance nebo mistrovsky otáčet steak.

Knize-kinsky.cz Vám nabízí mnoho různých druhů dřevěných obraceček.

Závěr

Dřevěná obracečka je klasický kuchyňský pomocník, který si získal mnoho fanoušků díky své praktičnosti a nezaměnitelnému stylu. Pokud hledáte dobrou a spolehlivou obracečku, určitě je tím pravým volbem dřevěná obracečka. Navíc, pokud si ji pořídíte z našeho e-shopu Knize-kinsky.cz, zaručeně získáte produkt s nejlepší kvalitou na trhu.