Relaxace v zahradě díky houpačkám – tipy na výběr a údržbu


Relaxace v zahradě je snem mnoha z nás. A co k tomu patří víc než houpací křeslo nebo houpačka?

Tipy na výběr houpačky

Při výběru houpačky je důležité nejdříve zvážit, jakou variantu preferujete a kolik místa máte v zahradě k dispozici.

Zvažte použité materiály a kvalitu zpracování. Dřevo je tradičním materiálem pro houpačky a nabízí klasickou estetiku. V případě použití kovu nezapomeňte na ochrannou úpravu proti rezavění, díky níž máte houpačku při správné péči na mnoho let.

Věnujte pozornost také designu. Houpačka by měla ladit se zbytkem zahrady a interiéru vašeho domova, pokud ji budete používat i na terase.

Výhodou houpačky s plátěným nebo síťovým závěsem je rychlá a snadná demontáž či přemístění na jiné místo v zahradě, nebo dokonce i do bytu.

Údržba a péče o houpačky

Náročnost údržby je u houpaček závisející na použitých materiálech. Důležitou roli hraje rovněž kvalita a řádná konstrukce houpačky.

Kovové houpačky pravidelně zkontrolujte, zda nevznikly škrábance, které by mohly ovlivnit funkčnost, a následně je přetřete ochranným nátěrem.

Pokud máte houpačku s dřevěným rámem, je nutné ji chránit pravidelným nátěrem. Dbejte na pravidelnou údržbu a preventivní ochranné opatření, která zlepší dlouhodobou životnost.

Používáte-li houpačku celoročně, je vhodné ji zazimovat pod přístřešek. V případě plátěného nebo síťového závěsu odstraňte stávající plátno a silnější zimní a deštivé období máte také možnost vynechat a houpačku celou přemístit do útulného interiéru vašeho bytu.

Pro delší životnost houpačky dbáme o správnou funkčnost mechanismu a pravidelně mazání.

Zkrátka, používáte-li houpačku a zdá se, že je „vyjetá“, neprodleně začněte s výměnou a houpačku nemáte-li, rozhodnětě netradiční způsob relaxace doporučuje provést zakoupením v kvalitní prodejně. Jako třeba v Meda Pharma, která má ve svém sortimentu široké spektrum houpaček i jiných doplňků pro relaxaci v zahradách či na terasách. Navštivte medapharma.cz, kamenné prodejny, nebo se zaregistrujte v katalogu pro profesionály.