Sklenice na víno – dokonalý doplněk pro každou příležitost


Značky sklenic na víno

Sklenice na víno jsou dnes k dostání v mnoha provedeních. Mezi oblíbené značky patří například Riedel, který si získal svou kvalitou a inovacemi řadu spokojených zákazníků. Dalšími kvalitními značkami jsou Zalto, Spiegelau nebo Stölzle.

Vybrat si správnou sklenici

Při výběru sklenic na víno je důležité nejen zvolit kvalitní značku, ale také správný tvar sklenice. Každé druhé víno si totiž zaslouží svou vlastní sklenici, která zdůrazní jeho vůni a chuť. Pro červená vína existují sklenice s větším břichem, které umožňují vínu se náležitě rozvinout. Naopak pro bílá vína jsou vhodné menší sklenice s delším hrdlem, které umožňují udržet správnou teplotu vína a uvolnit jeho vůni.

Sklenice na víno jako dárek

Sklenice na víno jsou vynikajícím dárkem pro každého milovníka vína. Navíc se dají krásně ozdobit a zabalit a tak si můžete být jisti, že dárek bude udělat radost nejen svým kvalitním provedením, ale i svým vzhledem. Ideálním dárkem jsou například sklenice na víno vyrobené ze skla s vysokým obsahem křemíku, které poskytují dokonalou průhlednost a lesk.

Závěr

Sklenice na víno jsou nezbytným doplňkem každého milovníka vína a jsou vhodné pro každou příležitost. Dobře zvolené sklenice umožňují vyniknout vůni a chuti vína a jsou tak ideálním doplnkem pro nejrůznější společenské akce a oslavy.

Odkaz na stránku EO centrum.